Shinobi 7 geniş bir 7 inç HDR ekran ile kalibre edilmiş 2200 nit tepe parlaklık değeri ve orijinal Shinobi’nin sadece monitör amaçlı işlevlerini bir araya getiriyor. Shinobi 7 HDMI veya SDI yoluyla 4Kp60 çözünürlüğe kadar sinyalleri en parlak ortamlarda bile izlemek için kullanılabiliyor. İdeal bir yönetmen ve kamera odaklama asistanı monitörü, resim masaları için program veya ön izleme ekranı, kameraya konuşan vlogger’lar için de mükemmel bir çözüm.

Kamera kontrolleri parmak ucunda

Shinobi 7’nin sezgisel dokunmatik ekranı en önemli kamera özelliklerine hızlı erişim sağlıyor. İris, beyaz denge, deklanşör açısı ve ND üzerinde dinamik ayarlar yapılabiliyor. Opsiyonel USB-C’den seriye bağlantı kablosuyla Z Cam E2 serisi kameralara bağlanılıp tüm menü yapılandırmaları doğrudan denetlenebiliyor. Ek USB ve RJ45 kontrol portları, dokunmatik ekranla kamera kontrolü için ileride daha fazla seçenek eklendiğinde destek sağlayabilecek. 

Sahada HDR

Shinobi 7 ekran Log/PQ/HLG sinyallerden gerçek zamanda 10+ adımlı dinamik aralık görüntülüyor. Atomos’un gelişmiş HDR izleme özellikleriyle birlikte Shinobi 7 Log ve HDR çekimin karmaşıklıklarını basitleştiriyor, çekim sırasında en önemli olduğu anda post prodüksiyon iş akışlarının aynılarını yapmaya yardımcı oluyor. Adaptive Cooling ile düşük fan gürültüsüne veya ekranın en yüksek parlaklıkta olmasına öncelik verilebiliyor.

Dahili 3D LUT tablosu

Log’dan HDR çevrimlerine ilaveten, kullanıcı diğer aygıtlara veya canlı sinyallere aşağı yönde sinyal aktarımı için kendi kişisel 3D LUT tablolarını da kullanabiliyor. SD kart yuvası yoluyla istendiği zaman sekiz adede kadar kişisel LUT yüklenebiliyor ve bunlar arasından hızla seçim yapılabiliyor, böylece yaratıcılık hedefi her an sürdürülebiliyor.

AtomOS 10 platformu

Shinobi 7, AtomOS 10 platformundan yararlanıyor ve çok geniş kapsamlı gözlem ve tek dokunuşla işlemler sunuyor. Odak tepe değeri, 4:1 / 2:1 / 1:1 zoom, zebra, yanlış renk, sinema ve sosyal kadraj kılavuzları, SMPTE güvenli alanlar, dalga şekli, RGB geçidi, vektörskoplar, anamorfik genişletme ve 3D LUT desteği gibi odak, kadrajlama ve pozlama amaçlı görüntü takip araçları içeriyor. 

Atomos “Analysis” modu

Ne çekmekte olduğumuzu sürekli görmemiz önemli. Shinobi 7’nin Analysis özelliğiyle aynı anda çekilmekte olan görüntü, bir dalga şekli, histogram ve vektörskop görülerek, eksiksiz denetim garantileniyor. 

Kesintisiz güç

İkili pil yuvası var ve piller çekim sırasında çıkarılıp takılabildiği için güç kesintisi hiç yaşanmıyor. Kilitlenen DC jak girişi, şebeke gerilimiyle çalışmaya ya da sahada Shinobi 7’yi çalıştırmak için V-lock pillerle opsiyonel DC – DTAP arası kabloyla kullanılabiliyor.

Fabrika ve kullanıcı kalibrasyonu

Rec.709 standartlarına göre fabrikada kalibre edilen Shinobi 7, sürekli kalibrasyon için ücretsiz Atomos Calibration yazılımı aracılığıyla kullanıcı tarafından da kalibre edilebiliyor. Opsiyonel USB-A veya USB-C – seri kablo ve X-Rite i1DisplayPro/Plus kullanılarak, kalibrasyon yazılımı ekranın kalibrasyonunu kolayca otomatikleştiriyor ve doğru ve güvenilir izleme sonuçlarını garantiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir