Sumo19 ile RAW kameranızın gerçek potansiyelini açığa çıkarabilirsiniz. Sensörün orijinal piksellerini 5.7kp30, 4kp120 DCI/UHD ve 2kp240 DCI/HD’ ye kadar formatlarda ProRes RAW olarak koruyabilirsiniz. CDGN, 4kp30 DCI’ ya kadar destekliyor.  Sumo19, Sony FS Serisi, Canon C300MKII/C500, Panasonic EVA-1/VariCam LT ile uyumlu. 

Sahada ve stüdyoda HDR

HDR, Sumo19 üzerinde gerçek anlamıyla hayata geçiyor. 10 bit sinyal işlemeli 19 inç 1920×1080 LCD paneli kameralardan veya oyun konsollarından RAW/Log/PQ/HLG çıkışlarını alıyor ve gerçek zamanda 10+ adımlı dinamik aralıkta görüntülemek için kusursuz olarak eşleştiriyor. Sahada yönetmen veya müşteri monitörü, ya da uygun fiyatlı bir HDR stüdyo monitörü olarak kullanılabiliyor.

10-bit ProRes/4Kp60’a kadar DNxHR 

SDI veya HDMI yoluyla herhangi bir kameradan veya görüntü kaynağından görüntüler yakalanabiliyor. Kameranın kapasitesine bağlı olarak 4Kp60 veya 2kp240 çözünürlükte ProRes veya DNxHR kodeklerde 10 bit 4:2:2’ye kadar kayıt yapılabiliyor. Görüntünün derinliği ve kalitesi,1.8 Gbs, 220 MB/s’a kadar veri hızlarıyla korunuyor. 

Canlı dörtlü kanal HD geçişi ve kaydı

Dört adet 1080p kanal arasında canlı geçiş yapılabiliyor ve her biri ayrı ISO’lar olarak kaydedilebiliyor. Ekran üzerinde sezgisel olarak standart kesimlerle (hard cut) sinyaller arasında geçiş yapılıyor. Tek bir Sumo19 kabin rafında birkaç kutunun yerine geçerek yer kazandırıyor.

İki stereo dengeli 48V XLR giriş

Dengeli analog ses kayıtlı ve takipli iki harici mikrofon bağlamak için 48V phantom güçlü büyük boy XLR bağlantılar kullanılıyor. Sumo19 her kanal üzerinde kare gecikmesi için özel amaçlı ölçüm göstergeleri, kazanç kontrolleri ve ayarlarına sahip. Mikrofon veya hat seviyesinde ses, HDMI ve SDI kaynaklardan gelen gömülü sesle kesintisiz senkronize edilebiliyor. 

Dörtlü SDI & HDMI 2.0 giriş/çıkışı

Ses dinleme ve kayıt için herhangi bir SDI veya HDMI aygıtı bağlanabiliyor. Özel çeviricilere olan gereksinimi ortadan kaldırmak için HDMI 2.0 ile 1.5G/3G/6G/12G/Quad Link ve Dual Link 12G SDI arasında hemen her kombinasyonda karşılıklı çevrim yapılabiliyor. 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir