FOR-A yeni bir görüntüleme sistemini uyarlayarak, her zamankinden daha parlak çekim yapmayı mümkün kılan 2/3 inçlik bir sensör geliştirdi. 2/3 inç B4 yuva ile tam uyumlu 4K ultra ağır çekim kamerası, bu yeni teknolojiyi içeriyor. Alan derinliği, zoom ve odak hızından ödün vermeyen kamera, spor prodüksiyonları için ideal. PL-B4 lens dönüştürücüye ihtiyaç duymadan görüntü yakalama, PL yuvalı süper ağır çekim kameralarından yaklaşık altı kat daha parlak (2,5 durak) görüntüler yakalamayı mümkün kılar.

Kameranın ana istasyonu kompakt 2RU boyutunda olup, Hybrid Fiber kablo üzerinden 2 km’ye kadar (kamera kafası yerel olarak çalıştırıldığında 20 km’ye kadar) mesafelerde kamera çalışması sağlar. Bu ultra ağır çekim kamerası, zengin bir özellikler setini uygun maliyetli bir pakette bir araya getirir.

Özel amaçlı bir görüntüleme bloğuna sahip yeni görüntüleme sistemi (2/3 inç CMOS sensör/prizma ile donatılmış)

Devrim niteliğindeki yeni bir teknoloji (patentli), 4K aracılığıyla daha yüksek hassasiyet, daha yüksek kare hızları ve yüksek yoğunluk elde edebilen iki plakalı bir görüntüleme sistemi ve yüksek çözünürlüklü 4K görüntüler yakalamak için 2/3 inç CMOS sensörleri kullanılarak geliştirildi.

2/3 inç CMOS sensörlü 4K ultra ağır çekim kamerası, kompakt bir form faktörüne sahip olup, üç görüntüleyici bir model ile aynı görüntü kalitesini üretir.

2/3 inç B4 yuvalı lensler doğrudan takılabilir

Var olan yayın lensleri oldukları gibi kullanılabilir.

 • Spor prodüksiyonunda ihtiyaç duyulan lensin sunduğu tam zoom ve odak performansı ile şu anda kullanımda olan aynı 2/3 inç B4 yuvalı lenslerle çalışma imkânı. 4K ultra ağır çekim kamera sisteminde bunu yalnızca FOR-A başardı.
 • Kutu tipi süper telefoto zoom lensler kullanılabilir.
 • PL-B4 lens dönüştürücü gerekmediğinden, ışık zayıflaması olmaz.

Diğer şirketlerin kameralarıyla renk uyumu

Önceden yapılandırılmış FOR-A renk eşleştirme ön ayarları aracılığıyla diğer üreticilerin standart hızda çekim kameralarının kullanıldığı bir prodüksiyona kolayca entegre olur.

4K çözünürlükte saniyede 1000 kareye (fps) kadar çekim

 • 2/3 inç 4K UHD’de saniyede 1000 kareye (fps) kadar çekim yapar.
 • Motor sporlarında, yalnızca araba hareketlerinin değil, aynı zamanda mekanik hareketlerin ve her bir parçanın etkinliklerinin de yüksek çözünürlüklü ağır çekimini yakalar.
 • Top sporlarında, yalnızca oyuncu hareketlerini değil, aynı zamanda topun yakın çekimlerini de içeren çeşitli ağır çekimleri yakalar.
 • Tenis ve diğer spor değerlendirme çalışmalarında kesin olmayan durumların incelenip karar verilmesi (line call) için yapılan çekimlerde kullanılır.

Opsiyonel titreme düzeltme işlevi (FT-ONE-SS4K-FC)

Gerçek zamanlı olarak yapay ışık koşullarında görüntü titremesini düzeltir. FOR-A’nın tescilli teknolojisiyle, değişen aydınlatma seviyelerinde bile düzeltme yapmak mümkün. Yakalanan görüntülerin değişken hızlı oynatımı nedeniyle canlı yayın tekrarlarında görülen titreme karakteristiğinin çoğunu bastırarak, normal kameralardan daha temiz görüntüler sunar.

Kamera kafasının dahili belleğinden ağır çekim video çekim, kayıt ve çıkışı

 • Canlı çekim yaparken ve ağır çekim video kaydederken, kamera kafasının dahili belleğini kullanarak daha önce yakalanan sahnelerin ağır çekim tekrarlarını oynatma
 • Ayrı bir ağır çekim sunucusu olmadan ağır çekim oynatma
 • Mevcut ağır çekim sunucu sistemleri ile geliştirilmiş uyumluluk

Bellek bölümleme

 • Dahili bellek, tek bir bölüm olarak kullanılabilir ya da eşzamanlı kayıt veya oynatma için 2 ila 16 bölüme ayrılabilir.
 • Sürekli kayıtta, sonraki bölümü kaydetmeden önce malzeme bütün olarak bırakılabilir. Bölümleme, diğer bölümde zaten depolanmış sahneleri oynatırken yeni sahneler kaydetmeye olanak tanır.

Çok yönlü başlatma desteği

 • Yakalanacak olayın başlangıcından, ortasından veya sonundan kayıt yapacak şekilde ayarlanabilen bir düğmeye basıldığında dahili belleğe kayıt başlar. Olayın zamanlamasına bağlı olarak en uygun kayıt tetikleyicisi seçilebilir.
 • Ön izleme işleviyle, oynatma belirtilen konumdan başlar ve oynatmanın gerekli bölümlere odaklanmasını sağlar.

Yüksek hızlı küresel deklanşör sistemi donatımı

Yüksek hızlı bir küresel deklanşör sistemi kullanarak distorsiyonsuz video çeker.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir