Kablosuz bağlantı işleri kolaylaştırıyor, performans özgürlüğü sunuyor, kurulum sürelerini kısaltıyor. Fakat kendi kendisinin teknisyeni olan birçok müzisyen için kablosuz mikrofonlar baş belası veya göz korkutucu olabiliyor. Sennheiser artık Evolution Wireless Digital ile kablosuz iletime kolaylık getiriyor. Seri kolay, uygulama tabanlı bir iş akışlı sunarken, kullanıcıların UHF ve 1G8 mikrofonlardan bekleyecekleri tüm profesyonelliği, çoklu kanal kapasitesini ve güvenilirliği koruyor. 

Evolution Wireless Digital ile işler nasıl kolaylaşıyor?

1. Smart Assist App

Uygulama kurulum sırasında kolay adımlarla kılavuzluk ediyor. Akıllı kurulum ayarları otomatik olarak güvenilir kablosuz bağlantılar oluşturuyor ve kablosuz iletim uzmanlığı gerekmiyor. Organize kalmak ve tüm sistem ayarlarına erişim sahibi olmak için kanallara isim verilebiliyor. Bluetooth Low Energy sayesinde sisteme uzaktan erişilebiliyor ve alıcıyla senkronize etmek kolaylaşıyor. 

2. Her ses düzeyiyle çalışabilen mikrofon vericileri

Evolution Wireless Digital vericilerin 134 dB giriş dinamik aralığı, normal 120 dB’in beş katı. Bu sayede çok kısık bir fısıltıdan 50 metre ötedeki bir jet motoruna kadar her sesi alıyorlar; vericiler üzerinde hassasiyet ayarları yapmaya hiç gerek kalmıyor. 

3. Frekans hesaplamak yok – daha fazla hareket alanı

Sahnelerde gittikçe daha fazla RF sinyali oluyor ama Evolution Wireless Digital (EW-D) bu karmaşayı hallediyor ve akışına bırakmanıza yardımcı oluyor. Uygulama açık frekansları bulmak için ortamı tarıyor. Sistem belirgin düzeyde intermodülasyon yaratmadığı için, belirli bir frekans penceresi için daha fazla yer elde ediliyor ve hiç frekans hesabı yapmadan 600 KHz aralıklarla kablosuz bağlantılar kolayca oluşturulabiliyor. 

4. Her ayrıntıda sıra dışı spektrumlar

EW-D 1.9 milisaniyeyle düşük gecikmeye ve şarj edilebilen BA 70 batarya paketiyle 12 saate kadar verici pil ömrüne sahip. Her bant başına 90 adede kadar kanallı 56 MHz bant genişliği, en kalabalık RF ortamlarında bile yer bulmayı kolaylaştırıyor. 

5. Harika ses

Dijital bir sistem olarak EW-D bir sıkıştırıcı/genleştirici (compander) kullanmıyor. Bununla ilgili gürültü zemini ve bozulmalar olmadığı için, sistem kabloyla fişi takılı gibi ses veriyor. 

6. Tüm profesyonel aksesuarlar

Sistemi genişletmek ve kişisel veya internette yayınlanan canlı gösterilerde geniş çok kanallı kurulumlarla çalışmak için yeni tasarlanan antenlerden anten bölücülere, yükselticilere, şarj setlerine kadar her şey var. 

Vokalistler için iyi bir haber: EW-D el vericileri her türlü Sennheiser veya Neumann kablosuz kapsülüyle birlikte çalışıyor. Bunlar arasında Neumann KK 205 ve KK 204, yeni Sennheiser MM 435 ve MM 445 ile the Digital 9000 var. 

Evolution Wireless Digital kablosuz iletim çözümü el, enstrüman, yaka mikrofonu, kafa mikrofonu, kombo ve temel set seçenekleriyle alınabiliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir